Як зонувати вітальню – приклади та поради

Грамотне зонування вітальні – справжнє мистецтво, яке дозволяє підвищити рівень зручності проживання та подбати про візуальну естетичність оформлення. Навички допоможуть раціонально та корисно облаштувати кожен квадратний метр квартири. Це однаково актуально як для великих, так і для маленьких за площею приміщень. Результат – в приміщенні вдасться створити медіазону, бібліотеку, зону відпочинку, обідню зону, робочий кабінет або будь-які інші зони за особистим бажанням.

17/02/2022
Як зонувати вітальню – приклади та поради

Чому важливе зонування?

Зонування кімнати потрібне для певних цілей. Ключова створити в одному приміщенні кілька функціональних зон, наприклад для сну, ігор, спільного сімейного проведення часу, роботи і так далі. Ще одна мета зонування – можливість візуально збільшити простір. Це особливо актуально для невеликих кімнат. А у великих може знадобитися створення більшої організованості та затишку.

Є дві основні причини, через які люди вирішуються на зонування простору: створення необхідної кількості функціональних секторів для невеликого приміщення; усунення неорганізованості та порожнечі у просторому приміщенні.

Важливо! В одній кімнаті не варто комбінувати понад три зони. В інших випадках – високий ризик отримання ефекту захаращеності навіть на досить значній площі.

Рекомендовані зони для вітальні
Класичним варіантом вважається організація у вітальні зони обідньої та для відпочинку. Причина проста – сьогодні люди часто використовують кухню виключно як місце для приготування. Порожня вітальня ідеально підходить для перетворення в обідню зону. Але є можливість організації та інших зон.
Найбільш популярним є створення наступних зон.
1. Для відпочинку. Переважно використовують диван, крісла, туалетний столик.
2. Медіазону. Тут ключова роль приділяється телевізору. Також доречний домашній кінотеатр, музичний центр, приставка тощо.
3. Для роботи. Створення робочого кабінету можливе і у вітальні. Доречно використовувати стіл, стілець, точкове освітлення, полиці та інші необхідні види меблів і техніки.
4. Бібліотека. Раціонально, якщо є досить багато книг. Підходять стелажі відкритого та закритого типу. Можна доповнити кріслом із лампою.
5. Спальня. Для невеликої однокімнатної або двокімнатної квартири можна організувати спальну зону у вітальні, наприклад, для дітей або батьків.
6. Дитячий куточок. Підходить, коли недостатньо простору для виділення цілої кімнати для дитини. Переважно використовуються ємності для зберігання іграшок, комоди, килимки, дитячий будиночок тощо.
Зонування поділяється на два основні види. Перше - чітке, де спостерігається чіткий поділ на 2-3 зони. Друге – розмите. Умовний поділ присутній, але він не надто виділений.

Що використовуватиме зонування?
Виконувати зонування вітальні вдасться усілякими способами.
Перегородки – один із найпопулярніших інструментів. Сюди відносять і розсувні стіни, і конструкції із гіпсокартону. Перші потрібні, коли потрібен чіткий поділ, наприклад, робочої або зони сну від місця для відпочинку та розваг. Як матеріал може використовуватися пластик, матове скло в одному тоні або з нейтральним малюнком. Зручність перегородок із гіпсокартону в тому, що можна швидко міняти планування приміщення. Є можливість підібрати ширину, товщину, колір, малюнок, а також доречне створення в них поличок та ніш для підвищення комфорту.
Також популярне зонування оздобленням стін. Такий спосіб вважається невиразним. Це м'який інструмент візуального відділення зон. У кімнаті виключено нагромадження масивними конструкціями, що є особливо актуальним при обмеженому просторі. Для підлоги підходить зонування за допомогою подіуму, а для стін – декоративне оздоблення.
Зонування вітальні можна виконувати за допомогою предметів меблювання. Наприклад, для розділення простору кухні та іншої кімнати можна використовувати барну стійку. Для відділення робочої та будь-якої іншої від зони відпочинку можна задіяти стелаж, диван тощо.
Цікаве рішення – використання освітлення. Переважно залучають як допоміжне зонування простору. Наприклад, у зоні відпочинку можна встановити яскраву та велику люстру, у спальному місці – точкове освітлення, у кабінеті – настінне та настільне освітлення тощо.
Підійдуть для зонування балки та колони. Їх доречно використовувати виключно для великих за площею приміщень і, коли стилістика дозволяє використовувати подібні архітектурні конструкції.
У цілому нині зонування вітальні може виконуватися різними способами. Все залежить від габаритів, стилістики, особистих побажань та фінансових можливостей.

Підписуйтесь!
Получайте последние новости и предложения
Спасибо что интересуетесь товарами Smart Space
Вы смотрите то то то то, обычны вместе с этим смотрят еще это и это.

Завантажити 3D моделі

Робіть ваші проекти швидше, завдяки нашим 3D моделям

Прайс- лист