Вплив колірної гами інтер'єру на людину

Може здатися, що колірна гама в інтер'єрі має значення виключно з погляду смаків та уподобань. Тобто. використовуються улюблені кольори і виключаються зненавиджені. Але все набагато складніше, ніж здається здавалося б. Насправді кольори можуть мати сильний вплив безпосередньо на настрій і відчуття людини, так що до вибору основної колірної гами потрібно підходити дуже акуратно і продумано, щоб інтер'єр не тільки виглядав добре, але й ніс позитивний і корисний настрій своєму власнику.

06/10/2022
Колірна гама в інтер'єрі

Звичайно, це непросто, тому, якщо ви хочете якийсь яскравий інтер'єр, то краще співпрацювати з професійними дизайнерами, які вміють правильно комбінувати кольори і впроваджувати їх так, щоб вони виглядали максимально приємно та доречно. Однак, і простої людини не завадять знання про базові кольори та їх вплив на настрій, самопочуття та інші характеристики людини. Важливо розуміти, що вся інформація не є якоюсь навколонауковою бездоказовою річчю, а має реальні докази в науковому середовищі. Так що ставтеся до всього написаного серйозно, тому що ці знання можуть зробити ваше життя в рази кращим.

Червоний

Червоний колір – це один із найскладніших у використанні кольорів. Він має дуже потужну енергетику і може впливати зовсім по-різному. З одного боку, цей колір додає динаміки в інтер'єр, робить його теплішим і чуттєвішим. З іншого боку, він може зробити людину нервовішою, дратівливою і її надлишок в інтер'єрі може провокувати конфлікти між жителями даного приміщення. Тому його потрібно дуже акуратно використовувати, наприклад, як оббивку на меблях, на акцентній стіні або для аксесуарів. Також краще вибирати злегка приглушені відтінки – це дозволить уникнути більшості негативних ефектів. Цей колір може чудово виглядати у вітальні, оскільки ця кімната цілком терпить яскраві та ефектні колірні рішення.

Зелений

Зелений колір традиційно вважається найнатуральнішим і наближеним до природи, і зрозуміло чому – колір листя, трави, рослин навряд чи асоціюватиметься з чимось іншим. Цей колір в інтер'єрі може дуже заспокійливо діяти на людину. Так само він може притупляти голод, зводити до мінімуму страхи та занепокоєння, особливо якщо вибрано правильний відтінок – фісташковий, хвойний, трав'яний. Зелений колір часто використовують у дитячих кімнатах, так як він виглядає дуже жваво та енергійно, але при цьому не призводить дитину в надмірно схвильований стан, як це може бути з червоним кольором.

Блакитний

Блакитний колір дуже легкий, ненав'язливий та помірний. В інтер'єрі його можна використовувати досить вільно, тому що перебрати з ним досить складно. Цей колір налаштовує людину на умиротворений лад, мінімізує занепокоєння, дає відчуття свіжості та легкості. Але разом з тим, це холодний колір, так що, неправильно скомпонувавши його з іншими квітами, ви отримаєте льодовий інтер'єр, в якому буде банально незатишно. Цей колір ідеально підходить для ванної кімнати, тому що саме в цій кімнаті домашнє тепло та затишок відходять на другий план, а ось чистота, свіжість та прозорість мають велике значення.

Синій

Синій колір – це колір спокою, стриманості, розважливості. З одного боку, цей колір дарує нам свіжу голову, спокій, зосередженість. Але з іншого – притупляє емоції, налаштовує на меланхолійний лад. Нотки синього кольору будуть актуальними у спальній кімнаті дорослих людей, які працюють з людьми або за стресових умов, коли потрібно швидко щось вирішувати. У цьому випадку колір дозволить вам відпустити конфлікти дня та налаштуватися на сон. Синім потрібно вміти користуватися, тому що він повний антипод червоного, але в дечому вони схожі - надто сильний вплив цих кольорів на настрій очевидний.

Фіолетовий

Фіолетовий колір – дуже складний для використання та розуміння. Він вважається дуже духовним та піднесеним, може подарувати моральні сили на якісь звершення. Але може й чинити сильний гнітючий вплив, придушувати емоції. Тому його й не використовують надто часто. Найкращий варіант для його застосування – робочий кабінет. Там він може дати власнику достатньо рішучості та натхнення для роботи, але не впливатиме надто довго. Його часто поєднують із темними кольорами, хоча насправді найбільш виграшно він виглядає саме на тлі світлих кольорів.

Жовтий

Цей колір подарує приміщенню яскравість, виразність та динамічність, але при цьому не дратуватиме або викликатиме агресію. Він викликає дуже сильні позитивні емоції, тому це відмінний варіант для багатьох кімнат. Він буде дуже доречний у передпокої, тому що сам по собі цей колір досить світлий, так що й кімната виглядатиме світлішою та просторішою. Цікаво те, що він легко може застосовуватися на великих площах, але не викликатиме відторгнення.

Помаранчевий

Помаранчевий колір можна назвати полегшеною версією червоного. Однак цей колір більш позитивний і життєрадісний, закликає людей до динамічності, активності, веселощів. Але й агресію, перезбудженість, смикання теж може викликати. Використовують помаранчевий дуже помірно, тому що він занадто сильний і в інтер'єрі швидко заглушить решту кольорів.

Зазвичай прийнято вважати, що меблі не повинні бути яскравими, так як яскравість приміщення повинен забезпечувати декор. Але це давно вже неактуально, і яскраві, цікаві, виразні меблі є безумовним трендом. Хочете і собі такі меблі? Звертайтеся до компанії «Smart Space».

Підписуйтесь!
Отримуйте останні новини та пропозиції!
Спасибо что интересуетесь товарами Smart Space
Вы смотрите то то то то, обычны вместе с этим смотрят еще это и это.

Завантажити 3D моделі

Робіть ваші проекти швидше, завдяки нашим 3D моделям

Прайс- лист

Вхід на сайт

Надсилаючи форму, я погоджуюся на обробку персональних даних.
— Поля, обов'язкові для заповнення